Grupowe Ubezpieczenia Pracownicze
Wstęp, którego nie warto pomijać... ;-)
Praktycznie w każdej placówce jest takie ubezpieczenie - tzw. Grupowe Ubezpieczenie Pracownicze. Korzystają z niego prawie wszyscy pracownicy niezależnie od zajmowanego stanowiska - niezależnie od swojego wieku, sytuacji rodzinnej i stażu pracy. Pracownicy często zapisują do niego także swoich współmałżonków, konkubentów, a także pełnoletnie dzieci (studiujące, a nawet będące już na tzw. swoim utrzymaniu) - składkę za każdą z tych osób potrąca się z poborów pracownika.Zobacz w tabeli poniżej, jak dziś wyglądają nowoczesne propozycje takich ubezpieczeń dla pracowników placówek oświatowych.
Najczęściej zakłady ubezpieczeń przygotowują swoje oferty w oparciu o konkretne zapytanie klienta i o jego szczegółowe dane związane z ilością zatrudnianych w placówce pracowników (ważny jest ich wiek, płeć, a czasem także zajmowane stanowisko). Zakres ubezpieczenia i jego składka zależą w takim przypadku od "danych statystycznych" tej konkretnej grupy pracowników.
Znacznie lepsze oferty otrzymują w takiej sytuacji duże placówki oświatowe - takie, które zatrudniają np. ponad 80 osób.
Małe placówki zatrudniające mniej niż 30-35 osób (np. żłobki, przedszkola, szkoły podstawowe na wsi) zwykle nie mają szans na otrzymanie dobrej propozycji. Małymi placówkami nie są specjalnie zainteresowani nawet brokerzy ubezpieczeniowi, którzy zaglądają na wieś bardzo rzadko i wolą przygotowywać oferty dla większych zakładów pracy liczących po kilkuset pracowników - zwykle położonych w miastach.
Okresowo, pojawiają się jednak (na szczęście) wyjątkowo atrakcyjne i dobre oferty zakładów ubezpieczeń, które są kalkulowane
w oparciu o ogólnopolskie dane statystyczne (w tym tzw. dane roszczeniowe, a więc związane z wypłacanymi odszkodowaniami).
Warto do takich ofert dotrzeć i skrzętnie z nich skorzystać. Wyliczenia wysokości świadczeń i składek ubezpieczeniowych w takich ofertach dają niepowtarzalną okazję na posiadanie bardzo dobrej ochrony nawet w bardzo małej placówce.
Warunki stawiane przez zakład ubezpieczeń są zwykle łatwe do spełnienia, a ograniczają się najczęściej do spełnienia wymogu średniej wieku całej grupy pracowników poniżej np. 45 lub 50 lat oraz, aby do ubezpieczenia przystąpiło minimum np. 75-80% pracowników. W placówkach bardzo małych (np. zatrudniających do 20 pracowników) może to być wymóg przystąpienia 100% pracowników minus 1 osoba. Wszyscy ubezpieczeni wspólnie wybierają jedną składkę (taką samą dla wszystkich).
Zapraszam do przyjrzenia się takiej właśnie propozycji.
Poniżej zamieszczone tabele są na tyle konkretne i przejrzyste, że nie wymagają dodatkowego komentarza.
Na szczegółowe pytania dotyczące zakresu ubezpieczenia (np. definicji i określeń zawartych w tabelach, karencji itp.) zawsze chętnie odpowiadamy - także telefonicznie (tel. 600 148 603 lub 606 835 919).
Proszę, samodzielnie porównać posiadane aktualnie w placówce ubezpieczenie, a następnie zasięgnąć naszej bezpłatnej opinii (np. telefonicznie) na temat możliwości wdrożenia bardziej nowoczesnego rozwiązania w Waszej Placówce.
Na specjalną prośbę, możemy po uzyskaniu szczegółowych danych podjąć się próby przygotowania ofert innych zakładów ubezpieczeń.
Proszę jednak pamiętać, że im mniej pracowników jest w Waszej placówce tym trudniej będzie uzyskać dobrą ofertę - patrz poprzedni akapit ;-)
Zamiana STAREGO ubezpieczenia na NOWE jeszcze nigdy nie była tak ŁATWA ;-)
Kup ubezpieczenie ONKO Plus Zanim otrzymasz Diagnozę...